2202
2018
alçıpan,asma tavan, asmatavan, nelere dikkat etmeliyiz, nasıl yaptırmalıyız, nasıl olmalı , istanbul, asmatavan ustası, alçıpan ustası

Alçıpan asmatavan yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Alçıpan asmatavan uygulamaları yaşam alanlarımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Gerek evlerimiz, gerekse işyerlerimizde dekotatif açıdan zenginlik sunar. Kullanılan malzemeden tutunda ustanın uygulama yöntemlerine kadar bir çok önemli nokta vardır.Alçıpan tavan çeşitli şekillerde olan,renk, desen, ve kolayca klasik veya modern olsun, odanın herhangi bir stil içine sığacak. Destekleyenler basit bir tek seviyeli iç kompozisyon kısıtlayabilir ve eşsiz ve yaratıcı bir şey yaratmak isteyenler için, piyasa alçı yapılmış tavanlar için çeşitli tasarımlar sunuyor.

Alçıpan boyutları 120 cm x 250 cm’dir. Alçıpan tavana monte edilmeden önce monte edilecek yere göre maket bıçağı veya testere yardımı ile ayarlanır. Yerine kaldırılıp denendiğinde tam olmadıysa indirilip düzeltmeler yapılır yerine olacak şekilde ayarlanır. Ayarlandıktan sonra yerine kaldırılır ve borazan uçlu vidalar matkap yardımı ile kargasa monte edilir. Her 30 cm’de bir vida atılır. Ek yerlerinden sıva yapıldıktan sonra çatlama oluşmaması için şaşırtma yapılır. Ayrıca ek yerlerinde alçıpanın pahlı kısımları birbirine gelecek şekilde ayarlanmalıdır. Alçıpan asma tavan saten alçı yapılmak üzere hazırdır.Ani yükseklik değişiklikleri veya akan esnekhat, dahili ışıkları ya da olağan dışı terbiye renkler - dekor tüm bu özellikler alçıpan yardımı ile uygulanabilir. tavan geometrisi herhangi bir form, açılar, eğriler, bükülmüş ve kırık çizgiler oluşturmak için olanak sağlar. Odanın iç tavan bağlı da boyalı veya sıva ile dekore edilebilir.

Aydınlatma tasarımının ana işlevi yerinehatta ışık değil, özel bir ruh hali odası ve hoş bir atmosfer yaratılmasında olduğu gibi. onun pek çok tasarım ama en popüler varyantları LED'ler ve LED şerit vardır. Onlar görsel tavan derinliği artırmak ve gizli ışık bandı bir sözde etkisi yaratarak, yumuşak bir üniforma ışık veriyor. Farklı renklerde birleştiren modeller parlaklık ve şekiller, kendi eşsiz tasarımı ile gelebilir.

Duvar çıtası yapılmış projelerimizi incelemek içn mutlaka çalışmalarımıza bakınız.