2810
2021
Poliüretan çıta neyle yapıştırılır, Poliüretan çıta dayanıklı mı, Poliüretan çıta ne demek, Poliüretan çıta kaç cm?

Poliüretan çıta nedir? Dayanıklı mı? Neyle Yapıştırılır?

Poliüretan Çıta Nedir?

Poliüretan genellikle polistiren (aka strafor) ile karıştırılır, ancak malzeme biraz farklıdır. İlk olarak 1937'de geliştirildi ve İkinci Dünya Savaşı sırasında pahalı kauçuğun yerini almak üzere yaygın bir şekilde kullanıldı, poliüretan zamana direndi ve bugün hala yaygın olarak kullanılmaktadır. Uzun geçmişi, bu malzemenin gerçekte ne kadar uzun ömürlü ve esnek olduğunu görmemizi sağladı. Aslında bu malzeme her gün etrafımızda olup mobilya, döşeme, yalıtım, ses yalıtımı, araba parçaları, kompozit ahşap paneller, bina uygulamaları ve daha pek çok alanda kullanılmaktadır. Poliüretanlar olmadan hayatımızı hayal etmek zor olurdu.


Poliüretan çıta dayanıklı mı?

Poliüretan, ahşabın tüm avantajlarına (çürüme, parçalanma ve çatlama) sahip olmayan yoğun bir köpük malzemedir. Poliüretanın neden montajı için üstün bir malzeme olduğuna bir göz atalım. Poliüretan çıtalama, MDF veya ahşap taç kalıplamadan daha uzun sürer İç ve dış kullanım için tasarlanmıştır Hafif ve kurulumu kolaydır.

Sıkıştırma polüretan çıtalama yöntemi, sıvı malzemenin daha sonra bir kompresörden geçirilecek bir ayara dökülmesini içerir . Bu kompresör, nihai ürünü oluşturmak için kalıba kavurucu ısı ve son derece yüksek basınç uygular. Üreticiler bu yöntemi kullanırken çok daha fazla ayrıntıya izin verenin poliüretan kalıplama işlemi olduğunu göreceklerdir. Bununla birlikte, bu prosedürü kullanarak malzemeyi kalıplamak daha pahalı olma eğilimindedir.


Çıta duvara nasıl yapıştırılır?

Onları istediğiniz şekilde boyayabildiğiniz ve çıtalar bu mükemmel uyumun keyfini çıkarmanıza izin verdiği için, çıtalarınız şeffaf silikonla, dikkatlice yapıştırdığınızda profesyonelce kurulmuş gibi görünürler. Geleneksel kalıplama ile hassas kesimlere ihtiyacınız olabilir veya hatta bir profesyonel kiralamanız gerekebilir. Ancak Erdem Dekorasyon ile Poliüretan çıtalama, bir profesyonel gibi kurulum yapmanızı sağlar ve kalıpların hassas ayrıntıları her odaya o üst düzey görünümü verir. Kalıplama üzerinde yapıştırıcı veya çivi kullanmak zorunda olmadığınız için, masalsı rötuşlar, delikler, boya veya yapıştırıcı damlamaları ve diğer hoş olmayan "ayy" anları hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Bu çıtalar hızlı ve temiz bir şekilde kurulur.


Poliüretan çıta kaç cm olmalı?

Her duvarda yaklaşık 10 ila 12 cm aralıklarla poliüretan çıta kullanılabilir. Duvar saplamalarını bulmaya gerek yok. Son olarak, kalıbı doğru boyutta kesin ve üzerine oturtun. Dekoratif köşeleri ve konektörleri yerine oturtun ve güzel yeni odanızın keyfini çıkarmaya başlayın. Gerçekten bu kadar basit. Özel aletlere, ev yenileme projelerinde deneyime veya herhangi bir uzmanlık düzeyine ihtiyacınız yok.

İşiniz bittiğinde, doldurulacak çivi deliği ve duvarlara dokunmanız gerekmez. Orada yapıştırıcılar gerek sen kalıplama erik neden boşluklar dışında olan bir eve sahip olmadıkça,. Atkı kesme, başa çıkma veya gönye çekmenin ne olduğunu bilmiyor olsanız bile, yine de bu güzel Odak Noktasını kendiniz kalıplayarak yerleştirebilir ve profesyonel görünümlü ve hızlı bir kurulum elde edebilirsiniz. İşçilik ve kurulum maliyetlerinden tasarruf etmek istiyorsanız, bu kalıplama seçeneği ihtiyaçlarınız için çok uygun olabilir.