2611
2021
duvar,çıtası,hangi,malzemeden,yapılır

Duvar Çıtası Hangi Malzemeden Yapılır?

Duvar Çıtası Hangi Malzemeden Yapılır? kullanılan malzemeler nelerdir? duvar çıtası alırken hangi malzemeden yapılana önem vermeliyim? gibi sorular dekorasyon öncesi kafamızda dolaşır durur. Erdem Dekorasyon  üretici duvar çıtası firması olarak; sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız. 

Pazar'da bir çok malzemeden üretilen duvar çıtası uygulamaları yer almaktadır. Ahşaptan tutunda, plastiğe kadar, alçıdan tutunda suntalam'a kadar bir çok malzeme bulunmaktadır. Peki biz yaşam alanlarımıza duvar çıtası yaptırırken hangi malzemeden yapılanı tercih etmeliyiz?Poliüretan Duvar Çıtası

 

Poliüretan duvar çıtası,   ahşaptan çok daha dayanıklı olsa da, ahşabın özelliklerini sergiler ve bunlardan biri muhtemelen darbe (yani, bir süpürgenin süpürgelik üzerindeki etkisi) üzerine çöker. Polimer süpürgelikler bu darbelere dayanabilir. Poliüretan duvar çıtaları sadece küçük darbelere dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda nem testine tabi tutulduğunda da inanılmaz derecede dayanıklıdır. Çıplak gözle yapılan testlerde 180 saat boyunca 92 derecelik suda emildikten sonra, kalıplama %0,4'ten fazla değişmedi ki bu da %0,4'ten fazla değişmedi. 

Yüksek çözünürlüklü polimer tamamen geri dönüştürülebilir ve ayrıca hipoalerjeniktir. Süpürgelik, çizilmelere ve oyuklara karşı inanılmaz derecede dayanıklı olduğu için yoğun trafik alanları için harikadır. Ahşaptan daha ucuz, daha dayanıklı ve çürümeye ve böceklere karşı daha dayanıklı olan bu ekstrüde ürün mükemmel bir taklittir. Çam gibi öğütür ve keser, aynı çivilerle çıkar ve aynı derecede iyi boya alır. Ayrıca ayrıntılı, sıva benzeri profillerde gelir.

Bizi Arayın!!!

 

Duvar çıtası malzemelerinin tümü, çeşitli kullanımları için farklı niteliklere sahiptir. Sizin için doğru malzemeyi seçmek için yapacağınız uygulamayı iyi düşünün. Herhangi bir tasarım kararını verirken, tereddütleriniz varsa, çekinmeden 05533494552 numaradan bizi arayın!