1502
2018
istanbul doğal taş, doğal taş istanbul, doğal taş firması, antik taş, kültür tuğla, doğal taş firma, doğal taş modelleri

istanbul doğal taş kullanımı ve tarihçesi

Dünyanın kendisi kadar antik; doğal taş, dünyayı şekillendirmek için katılaşan aynı gaz ve sıvıdan yapılmış olup medeniyetin şafağından günümüze dek pek çok mimari harikayı sermektedir.

Doğal taş, kendi başına bir merak uyandıran kökenini, gaz ve sıvı soğutulduğu zaman katı bir çekirdek oluşturması için yeryüzünün kabuğunun derinliklerine ittiği ağır minerallere kadar izler. Kabuk kalınlaştıkça, iç çekirdeğin üzerine baskı uygulandığında, mineral buharlarından gelen ısı, katı formlara kristalleşti. Yeryüzü kabuğu büyümeye ve aşınmaya başladığında, mineralleri çekirdeğinden yukarı doğru itti, masif kaya yatakları oluşturdu göknar taşları granit ve mermer gibi doğal taşlar için kullandığımızda. Yolculuğun tamamı 100 milyon yıldan az sürdü!

Doğal Taşlar daha uyarlanabilir. Çok çeşitli renk ve desenlere sahip olan doğal taş pratiktir ve çatı, duvarlar, döşeme, mobilyalar, hatta bahçe ve dış cephelerde bir evin her bölümünün estetik değerine katkıda bulunur. Dört cidarlı bir evi veya daireden rahat bir eve, sıcak renklere veya canlı olanların birleşmesine, sıcaklığa meydan okumaya ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratmaya dönüşür - günümüz dünyasının soyları ve streslerinden uzak bir cennet yaratır.