1903
2018
boya, badana, boya üzerinde zımpara, boyada zımpara izleri,zımpara, izler, lekeler, işler, astar, alçının ,önemi, tadilat, dekorasyon, boya öncesi astar, badana öncesi astar, boya öncesi alçı, badana öncesi alçı

boya badana işlerinde zımpara izleri nasıl silinir

Boya badan süreci biliyorsunuz son aşamadır,  Bu aşamada titiz ve dikkatli davranmak gerekir. Zımpara izleninin boya üzerinde kalması hem zemini hemde boyayı iyi göstermez. Pekala ne yapmamız gerekiyor?

Zımpara izlerinin son kat boyada görünerek, boya yüzeyinin düzgünlüğünün ve görüntüsünün olumsuz yönde etkilenmesidir. Nedenleri 1. Astar veya macunun zımparalanmasının kalın olarak yapılması sonucunda, derin zımpara izleri son katta görünür hale gelir. 2. Astarın kuruması için gereken zamana yeterince dikkat edilmeme si. Astarın, son katın uygulanmasından sonra kuruması sonucunda boyanın çökerek, zımpara izlerinin belirgin hale gelmesi. 3. Boyalı yüzeyin tamir edilecek bölgesinde çok kaba zımpara diski veya zımpara kağıdı kullanılması sonucunda derin zımpara izlerinin oluşması. Nasıl Önlenir? Önerilen kalınlıkta zımpara kullanılmalı, astar ve macun ince zımpara yapılmadan önce yoklama boyası uygulanarak zımpara izleri belirlenip, giderilmelidir. Nasıl Tamir Edilir? Kusurlu katlar zımparalanıp, tekrar astar ve son kat uygulanmalıdır.

Duvar çıtası yapılmış projelerimizi incelemek içn mutlaka çalışmalarımıza bakınız.