2303
2023
Duvar Çıtası ile Resim Çerçevesi Yapma

Duvar Çıtası ile Resim Çerçevesi Yapma

Bu blog yazısında, resim çerçevesi çıtasının nasıl kurulacağını, dokulu duvarlara vurgu duvarı nasıl yerleştirileceğini, resim çerçevesi çıtası vurgu duvarı için hangi araçları ve malzemeleri kullandığımı ve koridor makyajının son görünümünü paylaşacağım.

İlk olarak, resim çerçevesi kalıplama nedir?

Resim çerçevesi çıtasına kutu döşemesi de denebilir ve duvarınıza yapıştırılan dekoratif bir pervazdır. Bir resim çerçevesinin görünümünü andırıyor, dolayısıyla adı. Bence çok klasik ve geleneksel bir görünüme sahip ve bir odanın görünümünü gerçekten yükseltebilir.

Resim çerçevesi kalıplama için hangi araçlara ve malzemelere ihtiyaç vardır?

Kutu döşeme çıtalama için en yaygın olarak kullanılan trim kalıplama, parmak eklemli taban kapağı kalıplama olarak adlandırılır . Genellikle kereste ve döşeme taşıyan herhangi bir hırdavatçıda satılır. Daha az dekoratif bir görünüme sahip kullanılabilecek başka bir kalıp, farklı gösteri kalıbı stilleridir

Gerekli Aletler ve Malzemeler:

  1. parmak eklemli taban kapağı kalıbı

  2. mezura

  3. gönye testere

  4. çivi tabancası

  5. çapraz çizgi lazer seviyesi

  6. kalafat tabancası

  7. kalafat

  8. tırnak deliği dolgu

  9. kum kağıdı

Dokulu duvarlara resim çerçevesi kalıplama vurgu duvarı takabilir misiniz?

Ne zaman bir vurgulu duvar paylaşsam, bunun dokulu duvarlarda yapılıp yapılamayacağı soruluyor. Öncelikle, dokulu duvarların görünümü hakkında ne düşündüğünüze karar vermelisiniz - bu kişisel bir tercihtir. Evimdeki tüm duvarlarım portakal kabuğu dokusuna sahip ve bu beni hiç rahatsız etmedi, bu yüzden vurgulu duvarlarımı doğrudan dokulu duvarların üzerine yapıyorum. Duvarlarınız, demonte bir doku gibi daha pürüzlü bir dokuya sahipse, önce dokuyu kaplamayı düşünebilirsiniz. Bunu yapmak için birkaç seçeneğiniz var.

Dokulu duvarların üzerine derz dolgu macunu kullanarak bir yüzey kaplaması yapmayı ve ardından duvarları pürüzsüz bir doku elde etmek için zımparalamayı seçebilirsiniz. Bu seçenek dağınık olacak. Başka bir seçenek de, önce duvarlara çok ince bir destek levhası yerleştirmek olabilir, bu da size tamamen pürüzsüz bir yüzey bırakacak ve ardından vurgulu duvarlarınızı uygulayabilirsiniz. Bu destek panosuna tipik olarak 'sunta' adı verilir ve tüm donanım mağazalarında satılır.

Resim çerçevesi kalıplama nasıl kurulur

Öncelikle, duvarınızın kenarından veya köşesinden döşeme pervazına kadar olan mesafenizin ne olacağına karar vermek istersiniz. 3,5 inç ile gitmeye karar verdim ve ara levha olarak tam olarak 3,5 inç genişliğinde bir hurda tahta parçası kullandım. Duvarımın sol alt köşesinden başlayarak, ara parçamı mevcut süpürgeliğimin üzerine yatay olarak yerleştirdim ve ardından boşluk panosunun üstüne bir kalem çizgisi çizdim. Duvarın sol alt köşesinde kalarak ara levhamı dikey olarak döndürüp duvarımın sol köşesine hizaladım ve boşluk levhasının sağ tarafına kurşun kalemle bir çizgi çizdim. Bu bana alt trim kutum için başlangıç ​​köşemi veren kesişen iki çizgi bıraktı. Aynı işlemi duvarımın dört köşesinde de ara parça ve kurşun kalem kullanarak yaptım.

Üst kutunuzun ve alt kutunuzun boyutunu belirlemek tamamen size kalmış. Döşeme işine başlamadan önce duvarınızda ressam bandı kullanmanızı ve bir tasarımı bantlamanızı şiddetle tavsiye ederim, böylece farklı altılı kutuları deneyebilir ve en sevdiğiniz görünümü seçebilirsiniz.

Başlamak için, lazer seviyenizi sol altta kesişen çizgilerle aynı hizaya getirmek istiyorsunuz. İlk parçanızın nereye gideceğini ölçün, gönye testerenizi kullanarak kesin ve çivi tabancanızı kullanarak takın. Tüm gönye kesimleriniz 45 derecelik bir açı olacaktır. Üst ve alt kutu için önce sol taraftaki iki dikey panomla başlamayı en kolay buldum. Ardından, alt yatay panoyu, ardından üst yatay panoyu ve son olarak sağ taraftaki dikey panoyu takarak tüm alt kutuyu tamamladım. Alt kutuyu tamamen tamamladıktan sonra üst kutuya geçtim.

Tüm resim çerçevesi pervazı takıldıktan sonra, çivi deliklerini çivi deliği dolgu maddesiyle doldurdum , zımparaladım ve ardından pervazın duvarlara temas ettiği tüm kenarları kalafatladım ve tüm koridora yeni bir kat beyaz boya verdim.

Koridorumuzdaki bu pervazın görünümünü kesinlikle seviyorum! Bence alanı gerçekten yükseltti ve üst düzey bir görünüm verdi. Artık duvar kaplaması bittiğine göre, koridor kapılarıyla ilgili bir şeyler yapmak istiyorum - ya onları zıt bir renge boyamak ya da bir çeşit panel/döşeme eklemek ve sonra onları boyamak. Vereceğim karar için takipte kalın!